Медицинский центр Александра Семенюты "Авиценна"

Бесплодие... Лечение бесплодия и репродуктивная медицина

Страждання і душевний біль через нездатність мати дітей зачіпає і отруює все боку подружнього життя. Коли дуже хочеться народити дитину, а вагітність все не настає, життя втрачає свої фарби. Родичі і подруги своїм "участю" (вічне питання - "Ти не вагітна?") Мучать душу. Жінки починають читати товсті медичні довідники, переводити подруг і родичів розмовами про овуляцію, заводити календарі, щоб вираховувати найбільш ймовірні дні для зачаття. Починають ходити по "наймоднішим лікарям" міста, а потім і області. Заняття сексом поступово перетворюються в відповідальну гінекологічну процедуру.


Що ж робити бездітним парам? Якщо є шанс вилікуватися? Як правильно вчинити, щоб не витрачати час і сили на численні "модні обстеження" у "модних лікарів".

Чи багато хто безплідні?

Як не сумно, але з проблемою безпліддя сьогодні стикається кожна п'ята пара.

Коли починати бити тривогу?

Найвірніший, але, в той же час сумний ознака, - відсутність вагітності протягом одного року регулярного статевого життя без запобігання. Крім того, варто звернути увагу на менструальний цикл - якщо він нерегулярний (менше 20 або більше 35 - 40 днів, місячні "випадають" на місяць - два), якщо кровотеча не більше одного - двох днів, або ж більше тижня - все це дуже тривожно, і вже годі було чекати року, а відразу відвідати гінеколога. Також - при виражених чоловічих ознаках у жінки (ріст волосся, збільшення клітора).

Починати обстеження слід, якщо протягом року подружжя жило без контрацепції (запобігання), і жінці не вдалося завагітніти.

Народна поголоска досі стверджує, що безплідними бувають тільки жінки. Але це далеко не так. Насправді - в 30-46 відсотках випадків безплідними виявляються чоловіки (хороша потенція - ще не означає хороша плодючість!). Тому, обстеження при безплідді завжди розглядається, як "парний пацієнт", - в ньому беруть участь і чоловік, і дружина

Однак представниці слабкої статі часто сприймають неможливість завагітніти як свою особисту біду.

Як дізнатися причину безпліддя?

Жінка, яка мріє завагітніти, повинна звертатися за допомогою, а не плакати ночами в подушку. Тим більше що 95% випадків безпліддя сьогодні виліковне. Щоб розібратися, безплідна жінка, і дізнатися причини безпліддя, лікарі повинні провести комплексне обстеження.

Причини безпліддя.

Жіноче безпліддя багатогранніше, ніж чоловіче.

Відповідно до класифікації Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), розрізняють 16 причин безпліддя у чоловіків і 22 причини безпліддя у жінок. Безпліддя є проявом одного або декількох захворювань.

Основні форми безпліддя жінок:

Жіночий фактор як єдина причина безпліддя складає близько 30%, а в поєднанні з чоловічим фактором - 30-40% (Pellicer, 2013).

Зразкове розподіл основних причин жіночого безпліддя:

Дуже частою причиною розвитку безпліддя є ендометріоз (причому в разі ендометріоїдної хвороби, безплідність завжди складається з комплексу причин - і спайки, і відсутність овуляції і імунне безпліддя).

У процесі консультування жінок ми повинні отримати відповідь на два основних питання:

Чоловічий фактор як єдина причина безпліддя складає близько 20%, а в поєднанні з жіночим фактором - 30-40% (Stephen et al., 2006) .В процесі консультування чоловіків ми повинні отримати відповідь на основне питання: чи є сперма фертильной? Ключовий аналіз в даному випадку це спермограма (дослідження еякуляту).

Три основних параметри оцінки:

Якщо результат першого аналізу свідчить про виявлення аномалій як мінімум одного параметра, то слід провести повторне дослідження через три місяці.

У разі наявності вираженого порушення якості та кількості сперматозоїдів, то слід повторити аналіз якомога швидше. У деяких випадках може знадобитися дослідження гормонів (ФСГ, ЛГ, тестостерон і пролактин), визначення каріотипу, наявності мутацій генів і делеції Y хромосоми. При відсутності сперматозоїдів в еякуляті (азооспермія) можливе проведення діагностичної біопсії яєчка (епідідіміса).

За сучасним медичним стандартам, лікар повинен поставити діагноз не пізніше, ніж через чотири - шість місяців після початку обстеження.

Діагноз безпліддя не означає, що пара не може мати дітей. Часто це - труднощі, подолати які в значній мірі допомагає лікування.

Безпліддя виліковне. Безпліддя - можна перебороти!

У нашому медичному центрі «Авіценна» Ви можете пройти всі діагностичні і лікувальні процедури і провести лікування ановуляторних безпліддя, пов'язаного з порушенням функції яєчників (ендокринний фактор, синдром полікістозних яєчників).

Якщо ж відновити здатність до природного зачаття все-таки не вийшло, не впадайте у відчай. Сучасна медицина дає жінкам шанс вагітніти навіть в дуже складних випадках. Для цього потрібно звернутися в клініку, де використовуються методи штучного запліднення і підсадка заплідненої яйцеклітини в матку (репродуктивна медицина).

Послуги репродуктивної медицини або допоміжні репродуктивні технології (ДРТ, «штучне запліднення») - це процедура або методи лікування безпліддя, які включають в себе маніпуляції in vitro ( «в пробіркке») з людськими ооцитами (яйцеклітинами), спермою і ембріонами з метою домогтися настання вагітності , в тих випадках, коли інші методи лікування безпліддя НЕ досягли успіху.

До ДРТ, зокрема, відносяться запліднення in vitro і перенесення ембріонів, в матку, криоконсервация гамет (сперматозоїдів і яйцеклітин) та ембріонів, донорство ооцитів і ембріонів, сурогатне материнство.

ДРТ не включають в себе допоміжну инсеминацию (штучну инсеминацию) жінки спермою партнера або спермою донора.

Однак допоміжні репродуктивні технології слід проводити тільки в умовах сертифікованої клініки, якою є клініка «" Надія ". Медичний центр «Авіценна» є партнером клініки «Надія».

Клініка репродуктивної медицини "Надія" була створена в 2006 році фахівцями, що мають багатий досвід в лікуванні безпліддя методами допоміжних репродуктивних технологій. Провідні фахівці нашої клініки сміливо можуть бути названі піонерами цього напрямку в Україні.

Клініка «Надія» прагне в своїй роботі до високої якості надання медичних послуг, впровадження інновацій та збільшення ефективності лікування. Для цих цілей клініка проходить міжнародну і внутрішню сертифікацію, підтверджує свої показники успішності під час аудитів незалежних компаній.

«Надія» - єдина в світі клініка, яка повертає всю суму оплати за лікування та медикаменти, якщо раптом вагітність не наступила (програма «Результативна»). По суті, пацієнти проводять «пробне» лікування безкоштовно, а платять лише за результат!

Завдяки високому професіоналізму фахівців поряд з використанням першокласного обладнання клініка має стабільно високі результати лікування. Саме ці чинники дозволяють з упевненістю брати на себе відповідальність за Ваше здоров'я і пропонувати гарантію позитивного результату. Клініка «Надія» має в своєму арсеналі всі найсучасніші технології, що застосовуються в допоміжних репродуктивних технологіях в світовій практиці:

У клініці постійно впроваджуються інноваційні технології. Ми інвестуємо в обладнання і навчання персоналу, постійно працюємо над збільшенням ефективності лікування пацієнтів.

Клініка "Надія" спільно з клініками-партнерами пропонує своїм пацієнтам програму етапного лікування безпліддя методами допоміжних репродуктивних технологій. ЩО ЦЕ ОЗНАЧАЄ НА ПРАКТИЦІ?

Пацієнти, які проживають поблизу клінік-партнерів, можуть звертатися з питань лікування безпліддя безпосередньо в ці клініки до фахівців, які пройшли відповідну підготовку (в тому числі в клініці "Надія").

Весь процес підготовки пацієнтів до програми ЕКЗ, а також перший, найтриваліший її етап - контрольовану стимуляцію яєчників (КСЯ) можна пройти в клініці-партнері (що позбавляє від необхідності частих поїздок до Києва), при цьому дотримуються всі стандарти лікування клініки «Надія»

Самі технічно високоточні і складні процедури -

будуть проводитися в клініці "Надія" її співробітниками.

Медичний центр «Авіценна» є партнером клініки «Надія».

Перед имплантационная генетична діагностика (ПГД) являє собою метод виявлення ембріонів, що мають генні і / або хромосомні аномалії.

Подальший перенесення ембріонів без хромосомних аномалій дозволяє:

Діагностика вагітності після ЕКЗ, супровід вагітності - в партнерській клініці.

Початковим етапом взаємодії пацієнтів з клінікою є первинний прийом. На цій зустрічі приймається рішення про тактику лікування. Необов'язково лікар відразу буде рекомендувати Вам процедуру штучного запліднення. Однак, як правило, прості методи лікування до цього моменту більшістю пацієнтів вже випробувані.

Рішення про доцільність проведення циклу ДРТ (допоміжних репродуктивних технологій) приймається спільно лікарем і подружньою парою на підставі сукупності факторів:

ОСНОВНІ ПОКАЗАННЯ ДЛЯ ПРОВЕДЕННЯ ЦИКЛУ ДОПОМІЖНИХ РЕПРОДУКТИВНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

26 вересня-початок партнерської взаємодії клініки «Надія» та медичного центру «Авіценна» - виїзна консультація лікаря гінеколога-репродуктолога клініки «Надія» Бараненко Алла Леонідівна. Раніше багато наших пацієнтки зверталися в Київ, в клініку «Надія» і більшість з них отримали довгоочікувану вагітність. Зараз, на новому етапі нашої співпраці, більшу частину лікувальних заходів, за технологіями клініки «Надія» можна буде провести в Мелітополі, в медичному центрі «Авіценна». Найбільшу технічно високоточну і складну процедуру - пункцію фолікулів з метою отримання і отримання яйцеклітин, запліднення яйцеклітин, культивування ембріонів, передімплантаційна генетична діагностика (ПГД) і перенесення ембріонів (в програмі запліднення ін вітро) будуть проводитися в клініці "Надія" її співробітниками.

Кандидат медичних наук,
лікар акушер - гінеколог вищої категорії,
гінеколог-ендокринолог
Семенюта Олександр Миколайович
Запис на консультацію:
+38 – 097-379-99-88, 050-337-77-99 – контакт-центр МЦ «Авіценна»
або
+38 - 044-537-75-97 – контакт-центр клініки «Надія»
Вартість консультації: 500 грн
МЦ «Авіценна», м. Мелітополь, Брив-ла-Гайард, 12/1