Медицинский центр Александра Семенюты "Авиценна"

Калькулятор гірсутизму (по Ferriman-Gallwey)

Гіпертрихоз - це надлишковий ріст пушкового і термінального волосся в тих місцях, де звичайний ріст волосся явлется нормою, як у жінок, так і у чоловіків, з урахуванням національних особливостей і віку. на Тут Ви можете зробити розрахунок і дізнатися, чи немає у вас патології і чи слід звернутися до лікаря (Якщо сумарна кількість балів> 8)Вікно результату.


Так ріст волосся на гомілках у жінок є нормою. У разі появи надлишкового зростання дана ситуація називається гіпертрихоз.

У чоловіків нормальним вважається ріст волосся на грудях. Однак поява занадто великої кількості волосся буде називатися гіпертрихоз.

А ось поява термінальних волосся на грудях у жінок називається гірсутизмом.

Для кількісної оцінки надлишкового оволосіння у жінок і діагностики гірсутизму найчастіше використовують шкалу Феррімана-Голлвея. Вона була вперше опублікована D. Ferriman і J.D. Gallwey в 1961 році в Journal of Clinical Endocrinology. Оригінальний варіант шкали на увазі оцінку поширеності термінальних волосся в 11 зонах - на верхній губі, підборідді, спині, попереку, грудей, верхньої та нижньої частинах живота, плечах, стегнах, передпліччях і гомілках.

Передпліччя і гомілки винесені виключені з шкали, так як на відміну від 9 інших, не є андрогензавісимимі.

Модифікована шкала Феррімана-Голлвея оцінює поширеність термінальних волосся в 9 андрогензалежних зонах за 5-бальною шкалою (від 0 до 4 балів). Таким чином, загальний показник модифікованої шкали Феррімана-Голлвея може варіювати від 0 до 36 балів.

Ступінь 0 - відсутність остьовіволосся на тілі.

Гирсутное число від 1 до 7 характеризує нормальне оволосіння (середній показник 4 - 6 балів).

Від 8 до 12 - оволосіння, прикордонне між нормальним і надмірним.

Більше 12 - гірсутизм (надмірне оволосіння для жінки)

Подивіться інші наші калькуляториОВУЛЯЦІЯ
МАСА ТІЛА
ТАЛІЯ І СТЕГНА