Медицинский центр Александра Семенюты "Авиценна"

Вакцина проти вірусу папіломи людини

Вакцина проти раку шийки матки

Узагальнюючи людський досвід останніх століть, сьогодні можна однозначно говорити про те, що створення вакцин є одним з найбільших досягнень медичної науки і охорони здоров'я, яке можна поставити в один ряд з освоєнням космосу. Вакцинація є найбільш ефективну міру зниження захворюваності на інфекційні хвороби і їх профілактику (запобігання забошлеванія). Саме вакцини зіграли провідну роль в глобальному викоріненні віспи, поліомієліту.

Одним з останніх досягнень науки стало створення вакцини проти раку шийки матки, а саме - проти вірусу папіломи людини , який, як відомо, вражає слизові оболонки і шкіру. Відомо, що рак шийки матки не виникає, якщо в тканинах немає високоонкогенних типів вірусу папіломи людини (типи 16, 18, 31, 45). Дослідження останніх років показали, що більшість жінок протягом життя інфікуються цим вірусом. Так, наприклад, до 82% жінок вважаються інфікованими вже через 2 роки після початку статевого життя, при цьому навіть при одному статевому партнерові 20% жінок заражені. Віруси легко передаються статевим шляхом, і їх поширення в останні роки збільшується. З плином часу вірус іноді видаляється з організму самостійно, але у частини жінок відзначається його постійне носійство. Особливістю інфекції вважають той факт, що вірус в крові не виявляється, а зберігається в епітелії шийки матки на довгий час і, при впливі факторів ризику (див. Статтю "Рак шийки матки - вірусне захворювання"), рано чи пізно призводить до розвитку передраку і раку шийки матки.
Тому Міжнародна організація з досліджень в області раку (IARC) заявляє, що запобігання зараженню і персистенції вірусу папіломи людини однозначно можна вважати профілактикою передраку і раку шийки матки.

Вакцина проти вірусу папіломи людини - вакцина проти раку шийки матки.

Клінічні випробування на добровольцях розпочалися з 90-х років минулого століття. Початкові дані послужили базою для проведення широкомасштабних клінічних випробувань не тільки у жінок різних вікових груп, але і у чоловіків і підлітків. За минулий час відзначені значні успіхи в процесі вдосконалення вакцин і отримані докази їх ефективності та безпеки. В даний час максимальний термін спостереження в таких випробуваннях становить понад 5 років, тривають випробування на жінках старшого віку, в тому числі інфікованих вірусом папіломи людини, і при наявності вірус - асоційованих захворювань, а також на чоловіках і хлопчиків.
Імунопрофілактика папіломавірусної інфекції з використанням вакцини "Церварикс" рекомендована дівчаткам і жінкам від 12 до 25 років. Первинний вакцинальний комплекс, що складається з серії з 3-х щеплень, захищає від раку шийки матки, обумовленого ВПЛ 16 і 18 - го типів протягом не менше ніж 6.4 років. Разом з тим, показана ефективність вакцини в запобіганні раку шийки матки, викликаного іншими онкогенними типами ВПЛ, що відображено в інструкції по застосуванню вакцини. Тривалість гарантованого захисту може бути збільшена при продовженні клінічних спостережень.


бівалентності вакцина ЦЕРВАРИКС & trade; (CERVARIX)
GlaxoSmithKline Biologicals, s.a.
Вакцина для профілактики захворювань, викликаних вірусом папіломи людини

Фармакологічна дія
Рекомбінантна вакцина для профілактики захворювань, викликаних вірусом папіломи людини.
Відповідно до епідеміологічними даними в більшості випадків рак шийки матки викликаний онкогенними вірусами папіломи людини.
ВПЛ не містить вірусну ДНК, не може інфікувати клітини і служити причиною захворювання.

Клінічна ефективність профілактики
Ефективність ЦЕРВАРИКС щодо ВПЛ-16 і ВПЛ-18 і пов'язаних з інфікуванням наслідків, підтверджена клінічними дослідженнями, що включали 19778 жінок у віці 15-25 років. У клінічних дослідженнях, що включали дівчаток і підлітків у віці від 10 до 14 років, всі випробовувані стали серопозитивними по відношенню до ВПЛ-16 і ВПЛ-18, після введення третьої дози (до 7-го місяця). Захисний рівень антитіл спостерігалося через 18 місяців і зберігався на колишньому рівні протягом п'ятирічного періоду спостереження, без подальшого зниження.

Показання
- профілактика раку шийки матки (плоскоклеточная карцинома і аденокарцинома) у осіб жіночої статі, починаючи з 12 - річного віку.
Вакцина захищає від персистирующих інфекцій, цитологічних порушень, що включають розвиток атипових плоских клітин неясного значення (ASC-US), інтраепітеліальних цервікальних неоплазій (CIN, CIN1) і плоскоклітинний інтраепітеліальних уражень високого ступеня (CIN2 + і CIN3), що викликаються онкогенними вірусами папіломи людини (ВПЛ) 16 і 18 типів. Церварикс так само ефективний проти персистуючої інфекції, викликаної іншими онкогенними типами ВПЛ (НЕ ВПЛ-16/18).

Режим дозування
Вакцину вводять в / м, в область плеча (область дельтовидного м'яза).

Схеми вакцинації
Рекомендована разова доза для дівчаток старше 12 років і жінок становить 0.5 мл. Схема первинної імунізації включає введення трьох доз вакцини за схемою 0 - 1 - 6 місяців. При необхідності, друга доза може бути введена між 1-м і 2.5 місяцями після введення першої дози. Необхідність в ревакцинації не був встановлений.

Побічна дія
Всього в клінічних випробуваннях було застосовано близько 45 000 доз ЦЕРВАРИКС у 16 ​​000 жінок у віці від 10 до 68 років.
Небажані реакції, наведені нижче, згруповані за системами органів і частотою народження: дуже часто (& ge; 1/10), часто (від & ge; 1/100 до & le; 1/10), іноді (від & ge; 1 / 1000 до & le; 1/100), рідко (від & ge; 1/10000 до & le; 1/1000).
З боку центральної нервової системи: дуже часто - головний біль, відчуття втоми; іноді - запаморочення.
З боку травної системи: часто - нудота, блювота, діарея, болі в області живота.
Алергічні реакції: часто - свербіж, висип, кропив'янка, артралгія, лихоманка (& ge; 38 ° C)
Місцеві реакції: дуже часто - біль в місці ін'єкції, почервоніння, припухлість; іноді - ущільнення в місці введення, зниження місцевої чутливості.
Інші: дуже часто - біль у м'язах, іноді - інфекції верхніх дихальних шляхів.

Протипоказання
- вагітність;
- підвищена чутливість до будь-якого з компонентів вакцини.
Застосування при вагітності та годуванні груддю
Досліджень щодо застосування вакцини Церварикс при вагітності і в період грудного вигодовування не проводилось. Можливо виділення антитіл до антигенів вакцини з молоком. Застосування ЦЕРВАРИКС під час лактації не рекомендується, крім випадків, коли терапевтична користь переважає можливий ризик.

Особливі вказівки
Перед вакцинацією необхідно вивчити медичну карту пацієнтки (особливо щодо попередньої вакцинації і можливих небажаних ефектів) і провести клінічне обстеження. У зв'язку з можливістю розвитку в рідкісних випадках анафілактичної реакції, пацієнтки повинні перебувати під медичним наглядом протягом 30 хв після проведення вакцинації, а процедурні кабінети повинні бути забезпечені засобами протишокової терапії.
Застосування вакцини Церварикс слід відкласти пацієнткам з гострим захворюванням, що супроводжується підвищенням температури тіла. Наявність легкої форми інфекційного захворювання не є протипоказанням для вакцинації.
Церварикс ні за яких обставин не можна вводити в / в або в / к. На даний момент немає даних про можливість п / к введення ЦЕРВАРИКС.
Церварикс з обережністю застосовується при тромбоцитопенії або порушення згортання крові, оскільки під час в / м введення можливе виникнення кровотеч.
При застосуванні Цеварікса (як і в разі застосування будь-якої іншої вакцини) слід враховувати, що адекватна імунна відповідь може бути не отримано.
Церварикс є профілактичним вакциною. Він не призначений для запобігання прогресування захворювання, пов'язаного з ВПЛ, наявного на початок вакцинації.
ВПЛ-16 і ВПЛ-18 не є єдиною причиною виникнення раку шийки матки. Інші онкогенні типи ВПЛ також можуть бути причиною цього захворювання. Інфікування іншими типами ВПЛ не завжди може бути припинено за допомогою вакцинації ЦЕРВАРИКС.
Вакцинація є методом первинної профілактики і не скасовує необхідність проведення регулярних обстежень у лікаря (вторинної профілактики) або інших заходів профілактики ВПЛ та інших статевих інфекцій.
Тривалість захисної імунітету не встановлена. Збережений захисний ефект спостерігався через 5.5 років після введення першої дози.

Передозування
До теперішнього часу про випадки передозування не повідомлялося.

Лікарська взаємодія
Взаємодія вакцини Церварикс з іншими вакцинами при їх одночасному застосуванні не вивчалося. У разі одночасного застосування з іншими вакцинами необхідно вводити вакцини в різні ділянки тіла.
Немає даних, які б свідчили про вплив гормональних контрацептивів на ефективність ЦЕРВАРИКС.
Умови відпустки з аптек: Препарат відпускається за рецептом.

Умови та термін зберігання
Зберігати в захищеному від світла, недоступному для дітей місці при температурі від 2 ° до 8 ° С, не заморожувати. Не можна використовувати вакцину, якщо вона піддалася заморожуванню. Термін придатності - 3 роки.


Найбільше досягнення людства, свідками якого ми сьогодні є, сьогодні поки що дуже важко оцінити в повному обсязі. За оцінками вчених, реальні наслідки широкомасштабної вакцинації, яка призведе до реального зниження захворюваності і смертності від злоякісної патології, асоційованої з ВПЛ, стануть надбанням наших знань не раніше, ніж через 2 десятиліття. Як показують результати математичного моделювання, впровадження вакцини дозволить істотно знизити захворюваність на рак шийки матки в розвинених країнах. Так, якщо вакцинувати 75-100% населення Німеччини, то захворюваність на рак знизиться на 53-70% - ефект через 15 років.

В нашому медичному центрі можна зробити таке щеплення дівчаткам від 12 років.

РАК МОЖНА ЗАПОБІГТИ щеплення від вірусу папіломи.

РАК ВИЛІКОВУЄТЬСЯ НА РАННІХ СТАДІЯХ ПРИ СВОЄЧАСНОЇ ДІАГНОСТИКИ.

достойной ДІАГНОСТИКА - КОЛЬПОСКОПІЯ, мазок на атипові клітини, АНАЛІЗ НА вірусу папіломи людини І БІОПСІЯ.

ПОВНЕ ОБСТЕЖЕННЯ І ЛІКУВАННЯ ЕРОЗІЇ шийки матки ВИ МОЖЕТЕ ПРОЙТИ В НАШОМУ ЦЕНТРІ

З повагою, акушер - гінеколог, Лікар вищої категорії
Семенюта Олександр Миколайович