Медицинский центр Александра Семенюты "Авиценна"

Рак шийки матки - вірусне захворювання!

Те, що рак шийки матки пов'язаний з частою зміною статевих партнерів, медики помітили вже давно. Ще на початку XIX століття в Італії було проведено грандіозне наукове дослідження. Лікарі проаналізували історії хвороби більш ніж 10 тисяч незайманих черниць і ні в однієї з них не виявили рак шийки матки!
Тоді вчені так і не змогли визначити причину цього явища і обгрунтувати своє відкриття з наукової точки зору. Вони лише рекомендували добропорядний спосіб життя і подружню вірність як панацею від страшного захворювання.
Секрет незайманих черниць був розгаданий набагато пізніше, в середині XX століття, коли з'явилися більш досконалі методи діагностики мікробів і вірусів: в тканинах, уражених раком шийки матки, було виявлено вірус папіломи людини (ВПЛ).

Існує понад 100 типів цього вірусу, що паразитують на різних частинах тіла: у гортані, носоглотці, на шкірі і підошвах. Найбільш небезпечні віруси, "спеціалізуються" на епітелії шийки матки, викликаючи спочатку передракові захворювання - дисплазію , а потім і рак.
Папілома вірусні інфекції передаються статевим шляхом - від інфікованої жінки до чоловіка, а від нього до здорових жінок. У чоловічому організмі вірус не розмножується - тут немає благодатних для нього клітин, однак може зберігатися роками і заражати контактують з носієм жінок.
Саме тому часта зміна статевих партнерів збільшує ризик зараження. Ось так і була розкрита "таємницю незайманих".
Підступність вірусу папіломи людини ще і в тому, що заразилися жінки довгий час не відчувають жодних тривожних симптомів - до пори до часу інфекція ніяк себе не проявляє.
На самих ранніх стадіях хвороба не відчуває сама жінка, і часом не можуть виявити лікарі. Звичайні профілактичні огляди (простим оком) малоефективні.
Необхідно цитологічне дослідження мазка клітин з цервікального каналу і шийки матки ( "мазок на атипові клітини" або "ПАП-ТЕСТ", тест на ім'я гінеколога Папаніколау). Це дасть можливість з ймовірністю 95-98% відібрати хворих для більш детального обстеження із застосуванням сучасних методик.
Тільки цитологічне дослідження дає можливість виявити захворювання на початковій, передраковій стадії, коли його ще можна вилікувати радикально навіть без хірургічного втручання. Однак впровадження цитологічних досліджень в систему профілактичних оглядів в Україні є серйозною проблемою. У більшості областей цитологічним контролем охоплені лише 50-60% жінок. Це неприпустимо мало.

ГИНЕКОЛОГ (АКУШЕРКА) ЗОБОВ'ЯЗАНІ ВЗЯТИ У ВАС мазок на атипові клітини!

Адже щороку в Україні реєструється близько п'яти тисяч нових випадків захворювання на рак шийки матки, і кожна четверта-п'ята пацієнтка помирає, не проживши й року з дня встановлення діагнозу. Лікарі тут безсилі: хвороба була виявлена ​​запізно!
Не можна скидати з рахунку і низький рівень інформованості населення про можливості профілактики раку. Чимало жінок просто уникають щорічних профілактичних оглядів, вважаючи їх марними і не бажаючи витрачати на них час. А даремно, часто ерозію і рак виявляють абсолютно випадково, саме під час профілактичного огляду.

Найбільш важливим для діагностики ранніх стадій передраку (дисплазія) і раку шийки матки є кольпоскопія і біопсія ерозії (див. Статтю).

Дуже довго рак шийки просто не болить!
А коли починає боліти або кровоточити - лікувати і оперувати вже просто ПІЗНО!
Саме тому хвороба потрібно виявити на ранній стадії.

Останні дослідження онкологів доводять, що якщо в організмі жінки виявлено вірус папіломи людини, то ризик розвитку важкої дисплазії і раку зростає в 116 разів! Але є фактори, які здатні активізувати ВПЛ і прискорити розвиток раку.
Раннє - до 16-17-років - початок статевого життя. Незрілий, до кінця не сформувався епітелій особливо вразливий для різного роду інфекцій.
Часта зміна статевих партнерів, на думку онкологів, теж ризик. Мова йде про кількість статевих партнерів більше трьох. З кожним наступним партнером можливість зараження ВПЛ підвищується на 4%.
Запобігти потраплянню вірусу на шийку матки може тільки презерватив!
Куріння. У вірусу папіломи є ділянки, які активізуються під впливом нікотину і канцерогенні смол тютюнового диму. Крім того, проникаючи в тканини, він надає канцерогенний вплив на епітелій шийки матки і робить його більш уразливим. Тому у жінок, що палять хвороба прогресує швидше і рак шийки матки розвивається частіше!
Аборти - при цьому дуже високий відсоток травматизму шийки матки, і вірусу легше потрапити в тканини.
У всьому світі рак шийки матки стрімко молодшає. Він реєструється навіть у 10-11-річних.
Вчені безпосередньо пов'язують це із сексуальною активністю сучасних підлітків: майже в 98% випадків причиною хвороби є ВПЛ, що передається статевим шляхом. Українські онкологи теж відзначають збільшення випадків запущених форм захворювання у молодих, незаміжніх жінок, серед яких багато студенток і навіть школярок. Дізнавшись про діагноз, пацієнтки переживають ще й психологічний шок: адже багатьох заразили ті, кому вони довіряли, - друзі, наречені, чоловіки.
Далеко не в кожному місті і навіть області жінці, у якої виявили дисплазію шийки матки, можна зробити аналіз на ВПЛ і визначити, чи є причиною захворювання вірус або інші фактори. І лікарі лікують їх традиційним методом - січуть або припікають вражений дисплазією ділянку. Але якщо причиною захворювання є ВПЛ, то операція не дає ніякого ефекту: вірус залишається в організмі і продовжує діяти: на тому ж самому місці знову розвивається дисплазія.
А ось після курсу лікування спеціальними противірусними препаратами, навіть - без хірургічного лікування, хвороба відступала. Жінки благополучно народжували здорових дітей. Значимість діагностики при лікуванні раку шийки матки важко переоцінити.
Перш за все, необхідно замінити традиційну систему гінекологічних оглядів, ефективність якої сягає лише 14%, на систему цитологічного скринінгу, прийняту в більшості розвинених країн. Основною метою цитологічного скринінгу є не діагностика ранніх форм раку, а попередження його розвитку шляхом виявлення і лікування передракових (ерозія і дисплазія шийки матки) і вірусних захворювань.
Завдяки цій методиці, наприклад, в Скандинавських країнах вдалося на 40-60% зменшити кількість онкозахворювань.

Жінки і медпрацівники повинні зрозуміти, що раннє виявлення ерозії і дисплазії шийки матки, виявлення вірусу папіломи людини в тканинах шийки дозволить почати своєчасне лікування (противірусні препарати, припікання і видалення уражених ділянок) дозволить запобігти розвитку раку шийки на самих ранніх стадіях!

Обстеження на атипові клітини і вірус папіломи людини, щеплення проти підступного вірусу, мала кількість статевих партнерів, використання презервативів, боротьба з курінням і профілактика абортів врятують тисячі жінок від раку шийки матки.
Також сучасна медицина пропонує щеплення проти вірусу папіломи людини, фактично - щеплення проти раку шийки матки! У 2008 році Україна зареєструвала таке щеплення під торговою назвою "Церварикс".

В нашому медичному центрі можна зробити таке щеплення дівчаткам від 12 років, які не живуть статевим життям або живуть, але не мають вірусу папіломи людини ( "вірус-негативна"). Більш детально про щеплення проти раку див. Статтю.

РАК МОЖНА ЗАПОБІГТИ щеплення від вірусу папіломи.

РАК МОЖНА ЗАПОБІГТИ МАЛОЮ КІЛЬКІСТЮ статевих ПАРТНЕРІВ.

РАК МОЖНА ЗАПОБІГТИ ПРЕЗЕРВАТИВОМ.

РАК ВИЛІКОВУЄТЬСЯ НА РАННІХ СТАДІЯХ ПРИ СВОЄЧАСНОЇ ДІАГНОСТИКИ.

достойной ДІАГНОСТИКА - КОЛЬПОСКОПІЯ, мазок на атипові клітини, АНАЛІЗ НА вірусу папіломи людини І БІОПСІЯ.

ПОВНЕ ОБСТЕЖЕННЯ І ЛІКУВАННЯ ЕРОЗІЇ шийки матки ВИ МОЖЕТЕ ПРОЙТИ В НАШОМУ ЦЕНТРІ

З повагою, акушер - гінеколог, Лікар вищої категорії
Семенюта Олександр Миколайович